Sukcesy

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

KONKURSY KURATORYJNE 

Laureaci Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych:

  

Finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

 

Biologia

Aleksandra Maślak kl.3a

 

KONKURSY TOWARZYSTWA NA RZECZ MŁODZIEŻY UZDOLNIONEJ

 

Laureaci konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

  

Finaliści konkursów przedmiotowych Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

 

Biologia

Aleksandra Maślak kl.3a

 

SUKCESY PRZEDMIOTOWE

Język Polski

Mikołaj Charuk, kl. 3a– 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy;  3. miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Krasomówczego Młodzieży Gimnazjalnej
Nina Sobolewska, kl. 3c – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego „Nie tylko poznańskie koziołki”; awans do kolejnego etapu
Dominika Goljan, kl. 3b – laureatka Multitestu z j. polskiego
Julia Orłowska, kl. 3b– wyróżnienie w konkursie Multitest z j. polskiego
Dominika Goljan, kl. 3b – zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień”
Amelia Lasek, klasa 2a - zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”


Wiedza o Społeczeństwie

Aleksandra Maślak (kl. 3 A) zajęła VIII miejsce i uzyskała tytuł finalistki XXI Małej Olimpiady Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej.

Matematyka

Aleksandra Olechowska (kl. 3c) zajęła 9. miejsce w konkursie Multitest z matematyki i otrzymała dyplom laureata.
Maja Kowańska (kl. 3c) zajęła 11. miejsce w konkursie Multitest z matematyki i otrzymała dyplom wyróżnienia.
Natalia Babiak (kl. 2c) zajęła 14. miejsce w konkursie Multitest z matematyki i otrzymała dyplom wyróżnienia.


Aleksandra Olechowska zajęła II miejsce w kategorii „poprawność” w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym VIILO – Rachmistrz.


Fizyka

Aleksandra Olechowska kl.3c została zakwalifikowana do finału Konkursu Towarzystwa Młodzieży Uzdolnionej.
Aleksandra Olechowska kl.3c została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z fizyki

Aleksandra Olechowska kl.3c Gim uzyskała tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus 2017- sesja jesienna
Stanisław Dzieński kl.2a Gim uzyskał tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus 2017-sesja jesienna
Maciej Tułecki kl.7c SP.53 uzyskał wysoki wynik 17 miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus 2017-sesja jesienna

Biologia

Aleksandra Maślak kl.3a wzięła udział w finale Konkursu Towarzystwa Młodzieży Uzdolnionej
Aleksandra Maślak kl.3a została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii


KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Szczecinie (eliminacje powiatowe).
Laureatami konkursu zostały uczennice Gimnazjum nr 10:
Karolina Kałdun, 3d - I miejsce
Daria Michalska, 3d - II miejsce


SUKCESY JĘZYKOWE

 

Język Angielski

ENGLISH HIGH FLIER 2017

NA POZIOMIE KLAS TRZECICH:
Franciszek Łuczak (3a) – 1 miejsce w województwie, 14 miejsce w kraju
Jakub Mazur (3a) – 3 miejsce w województwie, 32 miejsce w kraju
Jan Tyszkiewicz (3b) – 5 miejsce w województwie, 62 miejsce w kraju
Mateusz Jadczak (3a) - 6 miejsce w województwie, 73 miejsce w kraju
Mikołaj Charuk (3a) – 8 miejsce w województwie, 87 miejsce w kraju

NA POZIOMIE KLAS DRUGICH:
Jakub Cichocki (2a) – 2 miejsce w województwie, 16 miejsce w kraju
Aleksandrz Bieńkowska (2a) –  4 msc w województwie, 39 miejsce w kraju
Grzegorz  Ratajski (2a) – 6 miejsce w województwie, 52 miejsce w kraju
Aleksander Wasiluk (2a) – 8 miejsce w województwie, 87miejsce w kraju
Stanisław Dzieński (2a) – 9 miejsce w województwie, 133 miejsce w kraju




MULTITEST 2017 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NA POZIOMIE KLAS TRZECICH:
Julia Łuczak (3a) oraz Franciszek Łuczak (3a) zajęli 4 miejsce w kraju, Aleksander Wasek (3a) oraz Patryk Biczak (3a) zajęci 6 miejsce w kraju, Jakub Mazur (3a) zajął 7 miejsce w kraju, Wacław Jagucki (3a) oraz Mateusz Jadczak (3a) zajęli 9 miejsce w kraju, Michalina Stawarz (3a) zajął 10 miejsce w kraju. Wymienieni uczniowie otrzymali Dyplom Laureata.
Aleksandra Maślak (3a), Oliwia Ciecierska (3a) oraz Mikołaj Charuk (3a) zajęli 11 miejsce w kraju, Alicja Gnoińska (3a) zajęła 14 miejsce w kraju. Wymienieni uczniowie otrzymali Dyplom Wyróżnienia.
 
NA POZIOMIE KLAS DRUGICH:
Karolina Nowaczyk (2a) zajęła 7 miejsce w kraju, Jakub Cichocki (2a) oraz Aleksandra Bieńkowska (2a) zajęli 10 miejsce w kraju. Wymienieni uczniowie otrzymali Dyplom Laureata
Weronika Szymanowicz (2d) zajęła 12 miejsce w kraju, Łukasz Cukierman (2a) zajął 13 miejsce w kraju, Zuzanna Skonieczna (2a) oraz Natalia Kiepura (2a) zajęły 15 miejsce w kraju. Wymienieni uczniowie otrzymali Dyplom Wyróżnienia


KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Aż 18 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów:
Grzegorz Ratajski (2a), Zuzanna Skonieczna (2a), Jakub Cichocki (2a), Franciszek Łuczak (3a), Maślak Aleksandra (3a), Nowaczyk Karolina (2a), Stawarz Michalina (3a), Cukierman Łukasz (2a), Jagucki Wacław (3a), Łuczak Julia (3a), Mazur Jakub (3a), Bieńkowska Aleksandra (2a), Jadczak Mateusz (3a), Krupińska Natalia (2b), Biczak Patryk (3a), Wasiluk Aleksander (2a),  Tołkacz Szymon (3d), Kacprzyk Monika (3a)




Język Niemiecki


I OGÓLNOPOLSKI KONKURS JEZYKA NIEMIECKIEGO "Lust auf Lesen"

 

Uczennice klasy 3b gimnazjum: Julia Orłowska oraz Marcelina Zienkiewicz zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie.



Konkurs „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”:

Adrianna Śmiałek I miejsce (3b);
Julia Orłowska II miejsce (3b);
Dominika Goljan – wyróżnienie (3b);

Konkurs PSNJN „Lust auf Lesen” do etapu regionalnego zakwalifikowali się:
Natalia Cichoń, Julia Czarnecka, Dominika Goljan, Julia Orłowska, Adrianna Śmiałek, Marcelina Zienkiewicz, Kornel Bogdanowicz oraz  Franciszek Czajka – wszyscy klasa 3b.
 


Ogólnopolski Konkurs Języka niemieckiego "Deutschfreund"

klasa 3b:
Adrianna Śmiałek - 1 miejsce w kraju;
Dominika Goljan - 2 miejsce w kraju;
Zuzanna Załomska, Marcelina Zienkiewicz - 3 miejsce w kraju;
Julia Orłowska - 5 miejsce w kraju;
Kornel Bogdanowicz - 6 miejsce w kraju;
Adam Biesiada-Lewandowski - 10 miejsce w kraju;
Julia Czarnecka - 12 miejsce w kraju;

klasy 2:
Zuzanna Okołotowicz (2b) - 4 miejsce w kraju;
Laura Dykier (2b) - 10 miejsce w kraju;
Natalia Paukszto (2b) - 11 miejsce w kraju;
Marta Gutarowicz (2b) - 14 miejsce w kraju;
Aleksandra Bieńkowska  (2a) - 14 miejsce w kraju;


klasa 7c: Chiara Widzyk - 1 miejsce w kraju;

 

SUKCESY ARTYSTYCZNE

Marek Giedrys zajął III miejsce oraz uzyskał tytuł Laureata Publiczności, a Iga van der Moeren zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim ,,Szczeciński Parnas" zorganizowanym przez SP 48 , ZSO nr 4 oraz SNaP.

SUKCESY SPORTOWE

 

Brązowy medal w Finale Wojewódzkim w tenisie stołowym

Zespół dziewcząt zdobył 3 miejsceSkład : Duda Aleksandra i Czarnecka Julia

Zespół chłopców zdobył 6 miejsceSkład : Czajka Franciszek i Wałejko Antoni.

Pierwsza runda Mistrzostw Szczecina – Ergometr Wioślarski

Uczniowie naszej szkoły po pierwszej rundzie zajmują 3 miejsce w Szczecinie.

W kategorii chłopców rocz. 2002/2003 – 3 miejsce zajął Jakub Smutek
 

 

  3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT
6 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW

8 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
8 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT
2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – UNIHOKEJU  DZIEWCZĄT
1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – LIGA BIEGOWA CHŁOPCÓW
3  MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – LIGA BIEGOWA DZIEWCZĄT

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – LA DZIEŃ SZTAFET  DZIEWCZĄT

5 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – LA DZIEŃ SZTAFET  CHŁOPCÓW
5 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZCZECINA – LA BIEGI PRZEŁAJOWE  CHŁOPCÓW

2 MIEJSCE   – 1 RUNDA ERGOMETR WIOŚLARSKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

AWANS DO FINAŁÓW YCH ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO SZCZECINA - DRUŻYN  :

- PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
- PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
- PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT
- PIŁKI KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

POZOSTAŁE ROZGRYWKI  W TRAKCIE RYWALIZACJI

 SUKCESY INTERDYSCYPLINARNE